20 perces párna

Ha Jamie Oliver-nek sikerül 20 perc alatt ételt készítenie, akkor nekem is egy párnát!:) A srácok elugrottak a “sarki közértbe”, addig el is készült!

A gyorsaságnak az az oka, hogy szövött vászonból készítettem, aminek a szélei a készítésének a technikája miatt el van dolgozva, tehát nem kell külön foglalkozni vele, illetve ha rojtosra szedjük a fennmaradó két szélét, akkor az sem fog tovább foszlani.

A textilfigurák varrásából fennmaradó darabokat egy dobozban gyűjtöm és már úgy vágytam egy textillel applikált párnára. A választék széles volt, de a rózsaszín-krém-bordó színeket választottam. A csíkok szélei nincsenek eldolgozva, de ennyire lehetünk lazák!

Kisebb-nagyobb csíkokat vágtam, ahogyan kijött a maradék anyagból, majd a legnagyobb öltésű varrásra állítottam a varrógépet és a csíkok közepét egyszerűen végigvarrtam. Nem készítettem rögzítő varrásokat sem az elején sem a textilcsík  végén, mert úgy gondoltam, hogy ráncolni, fodrosítani fogom az anyagot.

Ráncolás/fodrosítás:

A nagy öltésekkel végiggépelt textilcsíkon szigorúan az egyik cérnaszálat el kezdem húzni, így az anyag  összezsugorodik, fodrozódik. Az így kapott ráncolást eligazítom, még húzom, ha kevésnek találom, vagy visszaengedek belőle, ha nagyon összegyűlt volna az anyag egy helyre. Ha késznek gondolom, akkor két csomót is kötök mindkét végére.

A párnatöltetre ráhelyeztem a méretre vágott vásznat, ráhajtogattam és széleinél rögzítettem gombostűvel a párnaformát, majd elhelyeztem szintén gombostűvel a fodrokat a párnán. Ha párna készítésnél egymásra hajtjuk az anyagot, ebben az esetben a vásznat, akkor nem kell cipzárral vagy tépőzárral bajlódnunk. A párnaforma rögzítő gombostűk eltávolítása előtt jelölő krétával a hajtott széleket jelöljük meg, hogy tudjuk majd hol kell összehajtanunk a párnát a szélek varrásához.

Fodrok felvarrása:

A fodrokat középen varrjuk végig, ahol már a ráncoló öltéseink is vannak, ügyelve arra, hogy szétfeszítsük az anyag két szélét, hogy tényleg középen haladjunk végig és ne csípjük be az anyagot.

Ezután megvarrjuk a párna széleit, majd belehelyezzük a párna belsejét, amiben a töltőanyag van.

“Símeazeredmény!” Persze ezeket a képeket már 20 perc leteltével és “Ne, ne ne ülj bele!…Menj egy kicsit arrébb!..” mondatok közepette készítettem!:)

Kukkantsatok be a boltunkba!

Tovább a blogra »